free site maker

Naskladnili sme Brikety !

17.7.2017

Na naše sklady sme naskladnili niekoľko kamiónov brikiet. Tieto brikety nevyrábame my ale náš partner, ktorý ich vyrába so 100% odkôrneného brezového dreva z Pribaltických krajín.

Na slovenskom trhu sú nezvyčajné, nakoľko u nás sa vyrábaju zo smreku alebo tvrdých drevín - buk a dub. Nepremškajte šancu a vyskúšajte !

Majú výborné vlastnosti, ktoré ocenia najmä tí, ktorí kúria v krbe. Nakoľko nepraskajú, neprskajú horiace kúsky, nedymia a majú minimálny popol.

Brikety sú tvaru RUF, zabalené po 10kg. Na palete je 960kg 

Určite si pozrite certifikát nezávyslej testovacej agentúry. 

Prečo je najlepšie nakupovať pelety na jar ?

3.5.2017

Chytrí peletkári nakupujú na jar ! Prečo ?

Drevené pelety ako alternatívne palivo počas roka mení svoju cenu. Samozrejme všetci by sme boli radi ak by sa táto cena hýbala čo najmenej a každý z nás by si tak mohol dopredu naplánovať ceny a odber. Bohužial, drevné peletky sú veľmi závislé od ceny vstupnej suroviny - kvalitnej drevnej piliny. Túto pilinu získavame od renomovaných píl, ktoré pília po celý rok avšak logicky, počas zimných mesiacov je to omnoho náročnejšie. Drevo je zmrznuté, vysokej vlhkosti, opotrebováva náradie a stroje a preto je táto pilina drahšia na nákupe. U nás potom vo výrobe musíme sušiť zmrznutú pilinu pri sťažených podmienkach, čo sa taktiež odráža na nákladoch. Preto sa ceny v zime vedia vyšplhať naozaj vysoko. Netreba zabúdať, že počas leta sa uzatvárajú kontrakty, ktoré treba dodržať aj počas zimy a tak cena pelety stúpa rovnako ako zvýšený dopyt už počas jesene.

S príchodom jari sa situácia rýchlo mení a ceny oproti zime rýchlo klesajú. V zahraničí (Taliansko, Rakúsko a Nemecko) dopyt po peletkách po zime o niečo ustane a táto situácia nám dovoľuje znížiť cenu. Toto je príležitosť pre Vás nakúpiť na nasledujúce vykurovacie obdobie! 


"V lete to bude predsa ešte lacnejšie" : stretávame sa s takýmto názorom. Nižsie uvádzame graf z rakúskej spoločnosti propellets.at kde vidíte, že od mája sa ceny pravidelne začnú "škrabať" nahor. Je to spôsobené tým, že zákazníci z krajín, kde je peletové kúrenie rozšírené sa začínajú predzásobovať a dopyt narastá. Preto apríl a máj su vaši spojenci ak sa chcete lacno predzásobiť kvalitným palivom.


"Sezónne krivka cien peliet v % v priemere od roku 2000"

zdroj: propellets.at

Náš atest a výsledky analýz

 Február 28, 2017
Máme výsledky nových testov !